Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej.
- Data publikacji strony internetowej: 2020-08-31
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-31
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Pliki PDF, DOC, XLS itp. – w miarę możliwości ograniczamy korzystanie z plików do pobrania na rzecz osadzenia treści bezpośrednio na stronie.
- Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie dokumentów word bez logicznej struktury lub skany dokumentów.
- Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
- Brak przy nagraniach wideo informacji w języku migowym dla osób z dysfunkcją słuchu.
- Brak audio deskrypcji dla materiałów multimedialnych.
Wyłączenia
- Część plików graficznych (mapy oraz dokumentacja wizualna, dokumentacja przetargowa) jest wyłączona z obowiązku zapewnienia opisów alternatywnych.
- Dokumenty opublikowane przed 2018-09-23 umieszczone w archiwalnej wersji strony internetowej.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Sporządzono: 2020-03-02
- Przegląd i aktualizacja: 2020-03-03
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Grzegorz Marchewka
- E-mail: grzegorz.marchewka@mpgkbusko.pl
- Telefon: +48 41 378 24 77
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju.
- Adres:
ul. Łagiewnicka 25
28-100 Busko-Zdrój - E-mail: sekretariat@mpgkbusko.pl
- Telefon: +48 41 378 24 77
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek MPGK Sp. z o.o. na ulicy Łagiewnickiej 25
Do budynku prowadzi wejście od ulicy Łagiewnickiej. Do wejścia prowadzą schody. Brak podjazdu lub windy dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek Działu Gospodarki Odpadami na ulicy Dygasińskiego 36
Do budynku prowadzi wejście od ulicy Dygasińskiego. Do wejścia prowadzą schody. Brak podjazdu lub windy dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek Oczyszczalni w Siesławicach
Do wejścia prowadzą schody. Brak podjazdu lub windy dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek na Składowisku Odpadów w Dobrowodzie
Do wejścia prowadzą schody. Brak podjazdu lub windy dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Wersja mobilna serwisu
Serwis można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety. Zbudowany został w oparciu o metodę Responsive Web Design, dzięki czemu automatycznie dostosowuje moduły strony do rozdzielczości ekranu urządzenia mobilnego.
Skróty klawiszowe
Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.