⚠️ Komunikat w sprawie racjonalnego gospodarowania wodą

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko – Zdrój

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami i drastycznym wzrostem zużycia wody, zwracamy się do Państwa z pilną prośbą o jej rozsądne i oszczędne wykorzystywanie.

Aby zapewnić ciągłość dostaw wody pitnej i na cele bytowe dla wszystkich mieszkańców, prosimy o ograniczenie zużycia wody do niezbędnego minimum bytowego (tj. do celów spożywczych i higienicznych).

W szczególności apelujemy o bezwzględne powstrzymanie się od wykorzystywania wody wodociągowej do:

  • podlewania przydomowych trawników, ogrodów i upraw,
  • mycia samochodów i podjazdów,
  • napełniania i uzupełniania przydomowych basenów oraz oczek wodnych.

Wszelkie prace związane z podlewaniem roślinności zaleca się wykonywać wyłącznie w godzinach nocnych (pomiędzy 23:00 a 5:00 rano), kiedy zapotrzebowanie na wodę jest najniższe.

Dlaczego to takie ważne?
Nadmierny pobór wody w czasie upałów powoduje drastyczny spadek ciśnienia w sieci. Może to skutkować czasowymi przerwami w dostawie wody lub brakiem jej dopływu na wyższych kondygnacjach budynków. Dodatkowo, odpowiednie ciśnienie w sieci jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Zadbajmy o wspólne dobro, aby wody nie zabrakło nikomu z nas. Dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialną postawę.

Z poważaniem

Prezes Zarządu MPGK Sp. z o. o. w Busku – Zdroju

mgr inż. Paweł Szeniawski